خط باطل - اصلاحات

خط باطل - اصلاحات

سامانه
خط باطل
[94/4/4] نظر() / برچسب ها: /نویسنده: علی صیاد

 

 

 

مهدی کوچک زاده

رفتار تیم مذاکره کننده و مواضع رئیس جمهور در موضوع هسته ای را منطبق بر خواست و منویات و رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب که همیشه موجب عزت و عظمت ملت ایران بوده است، ارزیابی نمی کنیم.

مقام معظم رهبری

انتقادکردن آسان‌تر از عمل‌کردن است. عیبهاى طرف مقابل را در آن عرصه‌اى که قرار دارد، ما راحت مى‌بینیم، درحالى‌که خطرات او، دشوارى‌هاى او، نگرانى‌هاى او، مشکلات او را انسان نمى‌بیند. مثل این است که شما کنار یک استخرى ایستاده‌اید، دارید تماشا میکنید؛ یک‌نفر هم رفته است روى ارتفاع، از ده‌مترى میخواهد شیرجه بزند. خب، شیرجه میزند، شما که اینجا کنار استخر ایستاده‌اید، میگویید هان! این پایش خم شد، زانویش خم شد؛ این یک اشکال. بله، این اشکال است امّا شما زحمت بکشید از این دایو بروید بالا، سرِ آن ده‌مترى به آب یک نگاهى بکنید، آن‌وقت قضاوت بکنید!

 

آیت الله مصباح یزدی

عزت مردم را می فروشید، خون‌های هزاران شهید را که در طول این سه دهه ریخته شده به باد می دهید تا این که چند روزی چند دلاری که از پول‌های خودتان است را به شما بازگردانند؛ زهی خیال باطل!

مقام معظم رهبری

اینها مردمانى هستند متدیّن و امین؛ اینها امینند؛ قصدشان این است که کار کشور را پیش ببرند، گره را باز کنند و دارند تلاش میکنند براى این کار. انصافاً غیرت ملّى هم دارند، شجاعت هم دارند، در مقابل یک تعداد کثیرى از کسانى قرار میگیرند... و انصافاً در مقابل آنها با شجاعت کامل، با دقّت کامل مواضع خودشان را بیان میکنند، دنبال میکنند و تعقیب میکنند.

 

سیدمحمود نبویان

اصل موافقت با مذاکرات این است که عده‌ای با این تفکر سر کار آمده‌اند. قدرت هم در دستشان است و باید به اینها مجال داد تا معلوم شود درست می‌گویند یا نه.

مقام معظم رهبری

متقاضىِ این مذاکرات آمریکایى‌ها بودند. مربوط به زمان دولت دهم هم هست. قبل از آمدن این دولت این مذاکرات شروع شد. آنها درخواست کردند، واسطه‌اى قرار دادند...

ما دنبال توافقیم. اگر کسى بگوید که در مسئولین جمهورى اسلامى کسى هست که توافق را نمیخواهد، خلاف گفته؛ این را همه بدانند. مسئولین جمهورى اسلامى - بنده، دولت، مجلس، قوّه‌ى قضائیّه، دستگاه‌هاى گوناگون امنیّتى، نظامى، غیره - همه در این جهت متّفقیم و موافقیم که توافق باید انجام بگیرد.


 

سیدمحمود نبویان

نمی‌دانیم که چه فرد یا افرادی به ظریف در مذاکرات ‌مشورت می‌دهند که این طور بیانیه‌ای را در لوزان امضاء می‌کند که در شان ملت ایران نیست و برخلاف منافع و امنیت ملی کشورمان رقم خورده است.

مقام معظم رهبری

ما از اوّل، منطقى وارد شدیم، منطقى حرف زدیم، زیاده‌خواهى نکردیم؛ ما گفتیم طرف، یک تحریم ظالمانه‌اى را تحمیل کرده است، ما میخواهیم این تحریم برداشته بشود؛ خیلى خب، این یک بده‌بستان است، حرفى نداریم که در این زمینه یک چیزى بدهیم، یک چیزى بستانیم تا تحریمها برداشته بشود...

دوستان مذاکره‌کننده در جریان نظرات ما هستند؛ جزئیّات را با آنها در میان گذاشته‌ایم؛ [البتّه ]جزئیّات مورد نظر و آن چیزهایى که بنده وارد میشوم

 


حمید رسایی

هیچ کس مثل ظریف در مقابل کشورهای اجنبی کوتاه نیامده است!

مقام معظم رهبری

بنده هیئت مذاکره‌کننده را - همین دوستانى که این مدّت این زحمات را بر دوش گرفته‌اند - هم امین میدانم، هم غیور میدانم، هم شجاع میدانم، هم متدیّن میدانم؛ این را همه بدانند.

 

سیدمحمود نبویان

تیم مذاکره کننده فعلی کشورمان تجربه تلخ مذاکرات را در کارنامه خود دارند. این افراد در سال‌های قبل عزت ملت ایران را به غرب واگذار کرده و در توافق بروکسل ضربه سنگینی را به کشور وارد کردند و مجدد در این روزها در تلاشند که بار دیگر از غرب ضربه بخورند. 

مقام معظم رهبری

ـ کارى که در کشور در این زمینه - چه در چالش بین المللىِ مربوط به کار هسته یى، چه در خود کار هسته یى - دارد انجام مى گیرد، کارى است که با حکمت و مشورت دارد انجام مى گیرد؛ این را ملت ایران بدانند. گاهى اظهار نگرانى مى شود که نبادا کارِ غیرمدبرانه یى انجام بگیرد؛ نبادا تصمیمات فردى گرفته بشود؛ نه، قضیه این جور نیست. خوشبختانه مسؤولان کشور در این مسأله هم رأى و هم فکرند؛ کار با مشورت، با تدبیر - از اول و در این دو سال و اندى هم همین جور بوده است - و با فکر جمعى انجام گرفته است و پیشرفت کرده ایم. (1384)

 


facebook
توضیح شما
توضیح شما
توضیح شما
آماربازدید
بازدید امروز: 27
بازدید دیروز : 26

بازدید کل : 120593

آرشیو

 

آخرین مطالب ارسالی

 

وبگاه تحلیلی اصلاح طلب